Agresia u psov. Môže za tým byť aj ochorenie!

#Psy
 
Niektoré patológie, alebo hormonálne problémy môžu byť vysvetlením toho, prečo sa pes stáva agresívnym
Andrej Jakubík | 14. decembra 2018 o 11:32
Agresia u psov. Môže za tým byť aj ochorenie!

Čo robiť s agresívnym pitbulom (ale aj iným psom)?

Ak je váš pes agresívny voči ostatným psom, alebo voči ľuďom, je nevyhnutné, aby ste toto správanie neignorovali, alebo aby ste tento problém odložili na neskôr. Ak sa situácia nerieši okamžite, môže byť neskôr už príliš neskoro na to, aby ste situáciu zvládli kontrolovať. Agresivita je vážny problém so správaním, ktorý sa musí liečiť rýchlo. V skutočnosti by ste sa tomuto problému a hlavne prevencií mali venovať od prvého momentu, keď si všimnete isté náznaky.

Samozrejme je ideálne začať s výcvikom vášho psa od obdobia, kedy je ešte šteniatko, pretože všetky šteniatka, musia byť primerane vyškolené v socializácii a správaní.

Patologické príčiny

Niektoré patológie, alebo hormonálne problémy môžu byť vysvetlením toho, prečo sa pes stáva agresívnym. Tieto ochorenia priamo ovplyvňujú správanie našich psov a podporujú agresívny vývoj. Pomerne bežným príkladom je psia hypotyreóza. Toto ochorenie možno zistiť jednoduchým veterinárnym testom.

Pes môže pôsobiť agresívne aj v prípade ak pocíti vysokú úroveň bolesti, alebo slabosti. Preto ak váš pes vykazuje akúkoľvek náhlu zmenu správania, neváhajte okamžite navštíviť svojho veterinára. Iba veterinár bude schopný analyzovať zdravotný stav psa a vylúčiť možné patologické príčiny zmeny správania.

Okrem toho musíme zdôrazniť, že poskytnutie adekvátnej preventívnej starostlivosti vášmu psovi je nevyhnutné k tomu, aby sa zabránilo všetkým typom ochorení a problémom správania. Preto nezabudnite navštíviť svojho veterinára v presných intervaloch a rešpektujte očkovanie a odčervenie.

Komentáre k článkuPridaj komentár: