A.L.F. - Teroristi za práva zvierat!

#Iné zvieratá
 
V bežný pracovný deň sú to úradníci, učitelia, vedci, spisovatelia alebo IT maniaci. Po zotmení sa však menia na teroristov, ktorí pod rúškom tmy vnikajú na cudzí pozemok s jedným jediným cieľom. Dať slobodu zvieratám!
Andrej Jakubík | 7. apríla 2019 o 20:12
A.L.F. - Teroristi za práva zvierat!

Upozornenie: Tento článok obsahuje informácie a odkazy na videá, ktoré odhaľujú zdokumentované prípady utrpenia mnohých druhov zvierat. Zvážte preto ďalšie čítanie, zvlášť ak ste citlivá osoba, ktorej pohľad na podobný materiál spôsobuje nevoľnosť z dnešného sveta.

Táto teroristická organizácia má s najväčšou pravdepodobnosťou zastúpenie aj v Slovenskej republike a susedných štátoch. Bojovníkov frontu za oslobodenie zvierat nájdete v desiatkach krajín. V bežný pracovný deň sú to úradníci, učitelia, vedci, spisovatelia alebo IT maniaci. Po zotmení sa však menia na teroristov, ktorí pod rúškom tmy vnikajú na cudzí pozemok s jedným jediným cieľom. Dať slobodu zvieratám!

súcitná banda

December 1963. Anglický novinár John Prestige je svedkom toho, ako lovci uštvú a zabijú mladú jelenicu v pokročilom stave gravidity. Na protest proti tomu sa rozhodne konať. Tak vznikne neformálne zoskupenie zvané The Hunt saboteurs associacion. Poľovníci sa sami stávajú korisťou. Horia im autá, niekto im kradne pasce a falošné pachy pletú psov. Týmto sa pre mnohých z nich začalo peklo.

Netrvá dlho, a podobné myšlienky sa rozrastú na celé územie Anglicka. Dvaja študenti práva v Lutone, Ronnie Lee a Cliff Goodman sa v roku 1971 rozhodnú pre radikálnejšie kroky a založia súcitnú skupinu (orig. Band of Mercy). Prerezané pneumatiky, znehodnotené zbrane a nepojazdné autá. Útoky na majetok postupne naberali na sile a v roku 1973 bol vykonaný útok ohňom na budovu farmaceutickej spoločnosti Hoechst, ktorá vykonávala pokusy na zvieratách. Škoda bola vyčíslená vo výške 26.000 libier. O šesť dní neskôr, rovnakí dvaja aktivisti podpálili, to čo z budovy zostalo po prvom útoku. V nasledujúcom roku zhoreli dve rybárske lode, ktoré sa plánovali zúčastniť na tradičnom masakre tuleňov pri pobreží Norfolku. Chovatelia zvierat, bitúnky, testovacie laboratória, kožušinové farmy. Nikto nevedel, čo bude ďalej. Nasledovala éra útokov pri ktorých aktivisti oslobodili zvieratá uväznených v neľudských podmienkach. Na slobodu sa dostali morčatá, potkany, sliepky alebo opice. Mnohí podnikatelia sa rozhodli pre ukončenie podnikania. Útoky si ale okrem finančnej straty nevyžiadali žiadnu ľudskú obeť.

osamelí vlci

Skupina je plne decentralizovaná. Nemá vodcu a jednu teroristickú bunku, môže pokojne tvoriť iba jeden jediný človek. Od svojho vzniku, však dokázali napáchať škody v miliardách amerických dolárov. Nedajú sa efektívne sledovať. Neexistuje možnosť predvídania ich útokov a skupinu nemožno infiltrovať. Vláda USA ju v roku 2005 zaradila do zoznamu teroristických organizácií, ktoré predstavujú možnú hrozbu. Rok predtým sa Veľká Británia rozhodla pre zriadenie národnej taktické jednotky, ktorá dostala úlohu sledovať A.L.F a im podobné skupiny boja za práva zvierat. Je to neklamný znak toho, že vlády začínajú brať podobné organizácie, smrteľne vážne. Ich motto hovorí za všetko. "Každá akcia, pri ktorej sú oslobodené zvieratá, bez toho by bol ohrozený ľudský alebo zvierací život, sa dá považovať za A.L.F akciu".

ALF pri práci:

zdroj: Youtube

Oslobodzujúce verejná mienka

Lee a Goodman si však veľa "oslobodzovacích" akcií neužijú. Obaja sú už v roku 1974 zadržaní a obvinení z terorizmu. Odsúdení sú na tri roky väzenia nepodmienečne. Stane sa však niečo veľmi podivné. Na slobodu boli prepustený po 12tich mesiacoch. Súdny proces bol totiž poznamenaný demonštráciami ľudí, ktorí žiadali ich oslobodenie. Obaja sa v roku 1976 rozhodli pre ešte razantnejšie a militantnejšie zameranie svoje súcitné bandy. S podporou verejnosti sa totiž "pracuje" lepšie. Skupinu v tej dobe tvorí už približne 30 aktivistov a ich plány boli pre mnohé spoločnosti nočným morou. Práve toto je obdobie, kedy sa zrodil ALF. Efektivita ich útokov v prvom roku existencie je odhadnutá na 250 tisíc libier. Netrvá dlho a "A.L.F. akcie" sa začnú objavovať po celom svete. V roku 1979 sa objaví prvý oficiálny A.L.F. útok na území USA. Z univerzity v New Yorku teroristi oslobodia mačky, psy a dve morčatá.

Terorizmus s ľudskou tvárou

Ich pravidlá sú jednoduché a hovoria o tom, čo Slovenským zákonodarcom trvalo neskutočne dlhé obdobie a síce, že zviera nie je vec a majetok, ale slobodnej stvorenie. V prípade, že zviera oslobodia, tak ho vlastne nekradnú. Jeho majiteľ, ktorým bola najčastejšie farmaceutická spoločnosť, nemala právo ho väzniť. Teroristi v kuklách a vojenskom oblečení, ktorí držia na rukách snehovo biele králiky. Obrázok, ktorý prebudil emócie v ľuďoch na celom svete. Obdiv sa v mnohých prípadoch premenil na vnútornú snahu, vykonať niečo podobné. Ich rady silneli a počet "teroristov" sa zvyšoval. O ich akciách sa príliš často nehovorí, pretože prílišná publicita im len pridáva na popularite. V očiach verejnosti sú totiž "teroristi" z ALF, tí na svetlé strane.

ALF je zrejme jediná teroristická organizácia, ktorej útoky, verejnosť berie pozitívne. Je to určite aj tým, že pri ich útokoch neumierajú ľudia. V niektorých krajinách je im dokonca poskytovaná tichá podpora od "zelených" politických strán. Pri svojich útokoch odhaľujú zverstvá, ktoré páchajú mnohé spoločnosti za zatvorenými dverami svojich výskumných zariadení. Hovorcovia ALF v niektorých prípadoch otvorene priznali, že mnohé sabotérske akcie boli odvolané, odložené alebo dokonca zrušené pre vysoké riziko, že by pri nich mohli zomrieť nevinní ľudia.

Mnohé spoločnosti ich považujú za nebezpečných teroristov. Verejnosť za hrdinov!

zdroj: Youtube

Puka a Kea

Jedna z prvých neoficiálnych akcií ALF na území USA bola vykonaná v roku 1977. Dva delfíny Puka a Kea, ktoré väznila Havajská univerzita sa dostali na slobodu. FBI, vtedy označila ALF za malé riziko, čo sa ukázalo ako zlý odhad. Mnoho útokov, ktoré sú zamerané na oslobodenie zvierat ide po krku práve univerzitám. Ich silu už pocítilo mnoho prestížnych škôl, ktoré pod ťarchou verejného mienky skončili testy na zvieratách. Ako prvá to bola univerzita Oxford, ktorá v roku 1974 čelila nekompromisnému sabotovaniu výskumov na zvieratách. Mnohé projekty pre nedostatok peňazí na nový výskum alebo pre obavy z ďalších útokov ukončili svoju činnosť. A.L.F. sa sústreďuje predovšetkým na útoky proti zariadeniam, technike, vedeckým záznamom z výskumu a na zdiskreditovanie. Už dávno si uvedomili, že ak dajú slobodu zvieratám, tak spoločnosť ich vie veľmi rýchlo nahradiť. Ale ak zničí celé laboratóriá alebo výrobnú halu, tak náklady a čas na nové spustenie výskumu a výroby sú príliš vysoké. A to je ten okamih, kedy si mnoho firiem rozmyslí, či budú pokračovať s rizikom, že v budúcnosti príde útok podobnej razancie.

Rešpekt už má aj McDonald

Medzi obeťami ekoterorizmu je aj reťazec rýchleho občerstvenia McDonald. 15 februára 1997 bola v štáte Michigan použitá v reštaurácií tohto reťazca "chemická zbraň". Front vsadil na istotu a použil kyselinu maslovú, ktorá reštauráciu na dlhú dobu vyradila z prevádzky. Počet mŕtvych a zranených bol nulový. Kyselina maslová nie je jedovatá, ale je známa svojím zápachom po zvratkoch, ktorého sa nezbavíte dlhé týždne. Na stenách reštaurácie sa objavili nápisy ako McShit, McMurder a McDeath. 16. Augusta ľahla popolom reštaurácia tohto reťazca v štáte Utah. Škoda bola vyčíslená na 400.000 dolárov. Proti reťazcu McDonald bojujú aj ostatné odnože ALF. V Gruzínsku v roku 1999 oheň zrovná so zemou reštauráciu tohto známeho reťazca. Ušetrené nie sú ani reštaurácie KFC a Burger King. Hneď niekoľko z nich je poškodených za pomoci Molotolovových kokteilov. Na mieste činu sa objavil nápis ALF. Dodnes však nie je jasné, kto za útokmi skutočne stál.

zdroj: Youtube

Listové bomby a otrávené čokoládové tyčinky

A.L.F. prichádza so stále novými spôsobmi ako prinútiť nadnárodné spoločnosti k upusteniu od testov na zvieratách. V roku 1982 niekto, kto sa podpísal ako A.L.F, zaslal spoločnosti Mars list, kde tvrdil, že vo veľkej oblasti Anglicka obohatil niekoľko čokoládových tyčiniek mars o jed na potkany. Neznámy pisateľ žiadal zastavenie výskumu zubného kazu, ktorý v tej dobe spoločnosť Mars vykonávala na primátoch. Stiahnuté boli tyčinky mars za štyri a pol milióna dolárov v obave o dobrú povesť spoločnosti.

Či skutočne išlo o Animal Liberation Front alebo o konkurenčný predvianočný boj sa už dnes nedozvieme. Je jasné, že mnohé akcie boli vykonštruované a zámerne vykonané na zdiskreditovanie frontu v očiach verejnosti. Realitou však zostáva, že pri výbuchu v Britskom Porton down v roku 1990 bolo omylom zranené 13 mesačné dieťa. Popáleniny, rany na chrbte a čiastočne amputovaný prst. Cieľom útoku bol veterinárny lekár, ktorý pracoval vo výskume zameranom na testy na zvieratách. Front bol obvinený aj z útoku na britskú ministerskú predsedníčku Margaret Tchatcherovú, ktorej pisateľ menom A.L.F. zaslal listovú bombu. Front však jasne vyhlásil, že s týmito útokmi nemá nič spoločné. Išlo teda o skutočný útok frontu alebo sa len niekto snažil zneužiť ich meno. Bol totiž použitý systém ortuťového spínača, ktorý nikdy predtým ani potom front nepoužil. Strojca útoku nebol nikdy odhalený. Bol teda front zneužitý alebo dištancovaním sa, len kryje svoje skutočné militantné smerovanie? Snáď si teroristi z frontu za oslobodenie zvierat udržia svoje konto obetí čisté aj naďalej.

Komentáre k článkuPridaj komentár: