5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zlatých retríveroch

#Psy
 
Ako je známe, zlatí retrívri sú obzvlášť populárne plemeno psov, pretože sú jedni z najmúdrejších psov na svete. Taktiež preto, že sú to vynikajúce rodinné domáce zvieratá a overené terapeutické psi.
Andrej Jakubík | 5. januára 2019 o 22:58
5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zlatých retríveroch

Kto by nemiloval veselého a rozkošného zlatého retrívera? Ak ste rovnako ako mi, fanúšikom tohto plemena, či dokonca premýšľate o tomto psovi, ako o budúcom členovi rodiny, je dôležité, aby ste si prečítali tento zoznam 10 vecí, ktoré o nich musíte vedieť.

Ako je známe, zlatí retrívri sú obzvlášť populárne plemeno psov, pretože sú jedni z najmúdrejších psov na svete. Taktiež preto, že sú to vynikajúce rodinné domáce zvieratá a overené terapeutické psi.

Čo by ste mali vedieť o zlatých retríveroch?

• Psi tohto plemena sú ideálna voľba pre rodiny s deťmi. Zlatý retríver je známy ako jemný, priateľský a pokojný pes. Ak sú dobre socializovaní a majú svoju dennú dávku pohybu, ktorá je pre nich nevyhnutná, tak sa vskutku jedná o perfektného psa, ktorý bude hru s deťmi milovať.

• Zlatý retríver miluje vodu. Hoci niektorí zlatí retríveri nemajú radi vodu, pretože na ňu nie sú zvyknutí, tak väčšina z nich má možnosť plávania na pláži jazera, v rieke, alebo v akomkoľvek inom vodnom prostredí. Vezmite so sebou svojho psa na jedno z týchto miest a sledujte, koľko radosti im spôsobíte. Koniec koncov, plemená ako je retríver boli vyšľachtené ako poľovnícke psi na zbieranie koristi vo vode!

• Zlatý retríver je veľmi ľahko trénovateľný pes. U psa nie je vysoká inteligencia nič prekvapujúce a v tomto prípade sa to podpisuje pod ľahkú trénovateľnosť psov tohto plemena. Ak budete vždy používať pozitívne posilnenie vášho vzťahu so psom a nikdy nebudete psa bezhlavo trestať, dostanete celkom určite prekvapujúce výsledky.

• Zlatý retríver má vynikajúci čuch. Vďaka tomuto svojmu zmyslu, ktorý je extrémne rozvinutý, sa retríver môže naučiť hľadať všetky druhy predmetov. Možno preto sa tak často používa ako pyrotechnický, či protidrogový pes. Stretnete ho však aj v lese, pretože je to vynikajúci vyhľadávač vzácnych hľuzoviek.

• Zlatý retríver potrebuje hrýzť. Hryzenie a tréning čeľustí je základnou požiadavkou každého psa, ale pre zlatých retríverov je táto potreba väčšia. Použitie špeciálne hračky, alebo kosti na hryzenie, inak je celkom možné, že pes začne testovať odolnosť vášho nábytku.

Zaujíma vás retríver? Už čoskoro si budete môcť prečítať o mýtoch, ktoré toto krásne plemeno psa obklopujú. Čítajte nás a dozviete sa vždy niečo viac.

Komentáre k článkuPridaj komentár: