5 dôvodov prečo prijať dve mačiatka, namiesto jedného

#Mačky
 
Mať jednu mačku je obrovská výhoda, ale mať rovno mačky dve, je skutočná výhra
Andrej Jakubík | 19. októbra 2017 o 10:00
5 dôvodov prečo prijať dve mačiatka, namiesto jedného

Možno si poviete, že jedna mačka je až moc a miesto pre druhé klbko sa už v žiadnom prípade nenájde, ale nechajte si to celé ešte raz prejsť hlavou. Mať doma dve mačky namiesto jednej má svoje neoceniteľné výhody. Aké, to si povieme na nasledujúcich riadkoch.

1 - Dáte šťastný domov hneď dvom krásnym stvoreniam, ktorými mačky určite sú. Navyše ak je "mačacia sezóna", tak nastáva obdobie, kedy je mačiatok zdarma také množstvo, že to výrazne prekračuje dopyt. Síce si poviete, že je to dvojnásobná starostlivosť, ale ak sa na to pozriete z druhej strany, tak prídete k poznaniu, že je to aj dvojnásobné potešenie.

2 - Ak si zaobstaráte hneď od začiatku dva mačičky, tak sa nebudete v budúcnosti potýkať s problémom pre mačky tak typickým, ktorým je osamelosť. V prípade mačiek dokonca prerastá tento problém do depresiám podobných stavov. Dve mačky si vždy majú čo povedať a budú robiť spoločnosť jedna druhej. Samozrejme pozor na šikanu, ktorá je medzi mačkami taktiež rozšírená.

3 - Jedna mačka sa toho dokáže od druhej mnoho naučiť a to iba pozorovaním a napodobňovaním. Ak máte dve mačky, tak je tu veľká pravdepodobnosť, že budú zvládať výcvik omnoho rýchlejšie ako v prípade, že by bola mačka sama. Ak máte problém s tým, že mačka odmieta jedlo, tak niekedy úplne postačí ak presvedčíte jednu a ostatné sa pridajú už iba zo zvedavosti.

4 - Problém s prebytkom energie a následným ničením okolia je pri mačkách pomerne bežné. Pri hre mačky s mačkou sa však dokáže v tele oboch spáliť toľko energie, že im už neostane žiadna sila v rezerve na to by robili neplechu. Nevýhodou je ale aj fakt, že niekedy to znamená aj dvojnásobné problémy. Našťastie mať dve mačiatka pohromade prináša často iba tie najkrajšie chvíle, pri pohľade na tie chlpaté guľôčky, ktoré sa k sebe tisnú práve v okamihu, ktoré si obe vybrali ako ten pravý na zdriemnutie.

5 - Mačky, ktoré vyrastajú osamote, majú omnoho viac problémov so správaním ako mačky, ktoré vyrastajú v spoločnosti iných mačiek. Odpoveďou je socializácia, ktorou si mačka prejde a dokáže toho svojmu okoliu omnoho viac tolerovať.

A samozrejme nesmieme zabúdať ani na jednu veľmi podstatnú vec. Mačka týmto našim krokom dostane kamaráta, či kamarátku na celý život. A ako iste sami uznáte, iba život ktorý pre niekoho žijete, stojí za to prežiť.

Komentáre k článkuPridaj komentár: