5 dôvodov pre ktoré mačka rada spí s vami v posteli

#Mačky
 
Tu je 5 dôvodov, ktoré privedú mačku do postele priamo k vám.
Andrej Jakubík | 1. mája 2018 o 22:44
5 dôvodov pre ktoré mačka rada spí s vami v posteli

Nehľadajte za tým nič komplikovaného. Mačka je tvor, ktorý je síce tak trocha samotárom, ale to neznamená, že odmietne spoločnú posteľ. Tu je 5 dôvodov, ktoré privedú mačku do postele priamo k vám.

Teplo. Mačky majú radi teplo a idú za ním kamkoľvek, kde je to bezpečné a kde im to priestor dovoľuje. Teplo je skrátka vec, ktoré dokáže prilákať mačku kamkoľvek vrátane postele, kde očakáva, že ju zahrejete.

Jedným z dôvodov je aj pohodlie. Mačka je tvor, ktorý vyhľadáva pohodlie a spí až 15 hodín denne, takže sa nesmieme diviť, že uprednostní komfort a nadýchané vankúše.

Bezpečnosť. Mačka je zviera, ktoré ostáva permanentne v bdelom stave a preto prednostne vyhľadáva k odpočinku miesta, kde sa cíti bezpečne. A nie je to náhoda, že sa mačka cíti bezpečne práve v spoločnosti „svojho človeka“.

Mačky majú vždy pod kontrolou svoje územie a je celkom možné, že považujú posteľ za svoje územie a veľkodušne vám dovolia na nej spať. Nie všetko, je tak, ako to na prvý pohľad vyzerá a pohľady mačky a človeka na jednu vec sa často rozchádzajú.

Miluje Vás! To je posledný dôvod pre ktorý sa mačka sťahuje k vám do postele. Krátka ste jej obľúbený človek a máte jej dôveru. Ak vás dokonca v posteli oblizuje, či sa o vás trie, tak vás zrejme považuje za inú mačku. Gratulujeme!

Komentáre k článkuPridaj komentár: