4 príznaky, že váš škrečok je gravidný!

#Hlodavce
 
Ak sú jedince oboch pohlaví spolu v jednom akváriu, či klietke, tak sa zrejme potomstvu nevyhneme
Andrej Jakubík | 27. júna 2018 o 08:00
4 príznaky, že váš škrečok je gravidný!

Škrečok. Pravdepodobne najobľúbenejší druh hlodavca na planéte, ktorý je chovaný v miliónoch domácnostiach po celom svete ako domáci miláčik a spoločník. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento druh hlodavca sa okrem iného vyznačuje aj vysokou plodnosťou. Ak sú jedince oboch pohlaví spolu v jednom akváriu, či klietke, tak sa zrejme potomstvu nevyhneme. Viete, ktoré príznaky si treba všímať? Ako zistiť, že samička škrečka zrejme očakáva príchod potomstva? Nie je to žiadna veda. Tú sú 4 príznaky, ktoré Vám jasne napovedia, že prichádza pôrod.

1- Škrečok dostane zrazu mimoriadnu chuť do jedla. Hormonálne zmeny v tele gravidnej samičky škrečka okamžite vysielajú signály, ktoré spôsobujú zvýšenú chuť do jedla. Samička musí pokryť ako nároky svoje, tak aj svojho potomstva.

2- Samička škrečka začne priberať na váhe. Je logické, že pri zvýšení príjmu jedla sa dostavia aj váhové zmeny. Potomstvo rastie rýchlo a čoskoro sa objem začne prejavovať na celkovej váhe.

3- Samička škrečka má pred pôrodom opuchnuté bradavky. Je to neklamný znak toho, že sa pripravuje na laktáciu a potomstvo teda môžeme čakať každú chvíľu.

4- Okrem iného si môžeme všímať aj zmeny správania sa a nálad. Pred pôrodom samička zhromažďuje na jednom mieste jedlo a samozrejme stavia hniezdo, kde plánuje porodiť. Samička sa stáva agresívnou na niekoľko dní až týždňov pred a po pôrode. Po čase sa jej temperament znova upokojí.

Škrečok nie je na chov a samozrejme aj odchov vôbec náročný, ale ak chceme pre svoje zvieratko iba to najlepšie, tak počas gravidity samičku kvalitne prikrmujeme jedlom bohatým na bielkoviny a minerálne látky ako je vápnik, ktorý je pre správnu stavbu tela nových škrečkov nevyhnutný.

Komentáre k článkuPridaj komentár: