4 mýty o krížencoch psa a vlka

#Psy
 
Ročne sa tisícky týchto krížencov dostane do rúk neskúsených chovateľov, ktorí nevedia, do čoho idú a svoje rozhodnutie s odstupom času veľmi ľutujú.
Andrej Jakubík | 6. februára 2018 o 10:00
4 mýty o krížencoch psa a vlka

Ročne sa tisícky týchto krížencov dostane do rúk neskúsených chovateľov, ktorí nevedia, do čoho idú a svoje rozhodnutie s odstupom času veľmi ľutujú. O týchto zvieratách všeobecne koluje množstvo mýtov, ktoré sa rozširujú vďaka tomu, že je ich chovateľská základňa stále iba v začiatkoch a preto je možnosť stretnúť sa osobne s podobným krížencom stále veľmi malá.

Pripravili sme pre vás 4 najčastejšie mýty o krížencoch psov a vlkov.

- Mýtus číslo jedna: hybrid je lepší strážny pes, ako pes samotný. Je to omyl. Vlk aj naproti poverám, ktoré okolo neho kolujú, si stále zachováva istú plachosť. Ak zaútočí, tak iba v strachu, kedy je zahnaný do situácie, odkiaľ nevidí inú možnosť úniku. Navyše je v takomto okamihu kríženec iba ťažko kontrolovateľný a predvídateľný.

- Mýtus číslo dva: krížence vlka a psa sa dožívajú vyššieho veku ako psy. Ani toto nie je tak celkom pravda. Vlk sa v zajatí dožíva veku od 11 do 14 rokov, čo je porovnateľné s domácim gaučovým psom.

- Mýtus číslo tri: krížence psa a vlka sú zdravšie ako psy. Ani toto nie je pravda. Vlk aj pes sú obaja tak podobné zvieratá, že dokonca trpia na rovnaké ochorenia a zdravotné problémy. A to bez rozdielu.

- Mýtus číslo štyri: plemená ako sibírsky husky a malamut v sebe majú „vlčiu krv“. Ani toto nie je pravda a obe tieto plemená v sebe majú rovnaké množstvo „vlčej krvi“ ako čivava.

Mnoho ľudí je fascinovaných pohľadom na samotného vlka, prípadne na kríženca psa a vlka. Chovatelia dokonca stanovujú cenu šteniat podľa toho, ako veľmi sa šteniatko podobá na vlka. Ideálom je šteňa s podobou vlka a poslušnosťou psa. Bohužiaľ to zväčša končí podobou psa a tvrdohlavosťou vlka.

Komentáre k článkuPridaj komentár: