Ako Ako vám šteniatko zmení život

Je bez pochyby jasné, že prítomnosť šteniatka v rodine zmení od základu kompletné návyky všetkých členov domácnosti. Zabudnite na stereotyp, ktorý ste mali doteraz. Od príchodu štvornohého chlpáča sa všetko mení.

Skalár Skalár

Ryba, ktorá patrí medzi najkrajšie a najrozšírenejšie druhy chované v akváriu. Dravec, z povodia rieky Orinoco, ktorý v sebe nezaprie svoju drsnú povahu.

Justičné Justičné omyly z ríše zvierat I. časť

Nestor kea

Ako Ako zachrániť mláďa vypadnuté z hniezda

Vyzerajú bezbranne a vystrašene. Reč je o mláďatách našich voľne žijúcich vtákov, ktoré sú zrejme na prvej prechádzke z rodného hniezda. Viete kedy zachraňovať a kedy sa držať bokom?

Poistite Poistite si psíka

Niektorý štvornohý miláčik funguje v rodine ako duch. Nie je ho počuť, cítiť a niekedy ani vidieť. Naproti tomu niektoré psi sú jedným slovom „akčné“.

Nezabúdajte Nezabúdajte kúpať svojho papagája

Majitelia papagájov, často ani netušia, že počas leta majú povinnosť pravidelne namočiť svojim opereným zverencom pierka.

Dokáže Dokáže sa andulka naučiť rozprávať?

Papagájec vlnkovaný (andulka) je určite nenáročný a vďačný domáci miláčik. Mnohí, si myslia, že sa nikdy nenaučí napodobňovať ľudskú reč. Je to však omyl!

Pes Pes dokáže včas diagnostikovať rakovinu

Určite niet pochýb o tom, že čuchové bunky psa sú na vysokej úrovni. Nie sú také dobré ako má napríklad včela, ale rozhodne sú omnoho lepšie ako má vo svojej výbave človek.

Kakadu Kakadu palmový

Dominantný, inteligentný, impozantný a predovšetkým kriticky ohrozený.

Čo Čo by ste mali vedieť o morčati

Morča peruánske, je jeden z najčastejšie chovaných druhov hlodavcov na planéte. Tu je niekoľko zaujímavostí, ktoré sa spájajú s týmto výnimočným druhom zvieraťa.

Viete, Viete, čo robiť po útoku zvieraťa?

Útok zvieraťa (akéhokoľvek) je veľmi nepríjemný zážitok pre všetkých zúčastnených. Stres prežíva napadnutá osoba, majiteľ zvieraťa a samozrejme aj zviera samotné.

Mlieko Mlieko pre papagája. Áno či nie?

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorý doprajú svojmu papagájovi takmer všetko. Samozrejme až na vyslovene zakázané veci, ktoré by ho stáli život.

Nebojte Nebojte sa toxoplazmózy!

Toxoplazmóza je infekčné ochorenie, ktoré zaraďujeme medzi zoonózy. Teda je dokázaný jeho prenos zo zvieraťa na človeka. Je však dôvod na paniku?

Najvzácnejší Najvzácnejší papagáj sveta bojuje o záchranu

Najväčší, vývojovo najstarší a najťažší. To je iba niekoľko prívlastkov, ktorých hrdým nositeľom je papagáj kakapo soví. Nájdeme ho na ostrovoch v blízkosti Nového Zélandu.

Papagáj Papagáj mnísi

Nenáročný druh papagája, ktorý znesie naozaj mnoho.

Trpaslíčie Trpaslíčie cichlidky južnej Ameriky II. časť

V druhej časti seriálu sa bližšie pozrieme na ryby rodu Apistogramma.

Trpaslíčie Trpaslíčie cichlidky južnej Ameriky I. časť

Rieky južnej časti Amerického kontinentu v sebe skrývajú mnohé druhy akváriových rýb. Medzi najobľúbenejšie určite patria trpaslíčie cichlidky.

Mierumilovná Mierumilovná piraňa

Nie všetky "fakty" o piraniach sa zakladajú na pravde.

Na Na dovolenku letecky. Ale aj so psíkom!

S čím treba rátať, ak sa rozhodnete pre letecký zájazd spolu so štvornohým kamarátom?

Sebapoškodzovanie Sebapoškodzovanie papagája

Viete aké sú príčiny, príznaky a hlavne liečba pri tomto závažnom probléme?