Kedy Kedy ísť so psíkom na očkovanie?

Viete, kedy a prečo je vhodné a dôležité chrániť vášho psíka?

Ideme Ideme k veterinárovi s novým psíkom či šteniatkom

Tiež ste sa rozhodli zaobstarať si domov chlpáča (alebo bezchlpáča :) )? Už ho máte aj doma? Gratulujeme! V tomto článku Vám poradíme, kedy sa k veterinárovi vybrať, a ako zvyčajne prebieha prvá návšteva.

Ako Ako sa starať o psie ušká

Ľudia používajú na starostlivosť o svoje uši vatové tyčinky, ale sú vhodné aj pre psíkov? V tomto článku sa dozviete, aké sú najlepšie spôsoby starostlivosti o ušká vášho domáceho miláčika.

Chováme Chováme potkana

Niektorí ľudia si potkany spájajú so špinavým prostredím a prenášaním chorôb ako je napríklad mor. V skutočnosti sú však tieto zvieratká čistotné a inteligentné a stali sa spoločníkmi v domácnosti.

Zdravie Zdravie koňa

Dobré zdravie koňa si vyžaduje vyváženú stravu a dostatok pohybu. Pokiaľ sa však chcete dozvedieť viac, praktické rady a informácie nájdete v tomto článku.

Chováme Chováme neónky

Neónky sú veľmi pekné, menšie rybky, ktoré dobre znášajú prostredie v akváriu, hlavne, ak im doprajete veľa rastliniek. Sú zaujímavé tým, že nie sú žiadne samotárky a rady plávajú v húfoch.

Čo Čo si všímať pri šteniatkach

Možno aj vy rozmýšľate o kúpe štvornohého miláčika. Ak si nechcete vybrať práve zvieratko z útulku, tu je zopár tipov, na čo sa špeciálne zamerať pri šteniatkach.

Mačka Mačka v domácnosti

Tam, kde sú mačky, sú aj mačacie chlpy. Aké je chovať mačku? Praktické informácie, čomu sa vyhýbať a na čo sa pripraviť, nájdete v tomto článku.

Barf: Barf: ideálna strava pre psa

Mnoho chovateľov dopraje svojmu miláčikovi okrem klasických granúl a výživy pre psa aj to, čo ostane na tanieri nám ľuďom. Sú však aj chovatelia, ktorí chcú svojmu psovi dať len to najkvalitnejšie.

Základné Základné farby koní

Kone majú rôzne zafarbenia a zmiešané farby. Viac sa o nich dozviete v tomto článku.

Máme Máme doma fretku

Fretky boli súčasťou ľudského života tisícky rokov. Fretky ľudí nielen zabávali, ale im aj pomáhali pri rôznych úlohách, vrátane lovu zajacov.

Potrava Potrava pre fretky

Chcete chovať fretku? Čo je vhodná potrava pre toto malé domáce zvieratko?

Zajačik Zajačik ako domáce zvieratko

Verný spoločník s veľkými uškami, ktorý sa rád pritúli a pohrá sa s vami. To je zajačik, ktorého si môžete vybrať ako domáce zvieratko, ak nechcete práve psíka či mačku.

Pobrežné Pobrežné oblasti a ohrozené druhy živočíchov

Pobrežné plytčiny Severného mora alebo pláže Atlantického oceánu pôsobia na prvý pohľad veľmi prírodne. Skutočnosť je iná...

Čoho Čoho sa vyvarovať pri výcviku psíka

Zrejme každý majiteľ psa by chcel, aby ho jeho miláčik poslúchal na slovo a rovnako pri prechádzke na ulici či pri hre reagoval správne na majiteľove povely.

Skalár Skalár je ozdobou akvária

Chcete rybku nenáročnú na chov a zároveň zaujímavú svojou prirodzenou krásou? Čo tak rybička Skalár?

Pes Pes z útulku

Ak nemáte záujem o šťeňa s rodokmeňom od uznávaného chovateľa, môžete násť presne to, čo hľadáte, aj v psom útulku.

Na Na čo myslieť pred kúpou fretky

Fretky sú veľmi hravé, aktívne, zvedavé a milé stvorenia. Sú z nich úžasní domáci miláčikovia, avšak ešte predtým, ako sa do nich „zamilujete“ vo zverimexe alebo u chovateľa, mali by ste ich kúpu dobre zvážiť.

Chováme Chováme potkana: rady a tipy

Uvažujete o potkanovi? Potkany sú čistotné, inteligentné a spoločenské zvieratká, prečítajte si zopár rád a tipov, ak chcete mať svojho potkana...

Anatómia Anatómia psa

Ľudia do značnej miery ovplyvňujú psiu anatómiu, ale niektoré základné znaky zostávajú spoločné pre všetky plemená.