Najstaršia Najstaršia ryba planéty

Hanako (

Ako Ako si vybrať ryby do záhradného jazierka

Nastáva čas, kedy do záhradného jazierka vyberáme ryby z bohatej ponuky predajcov. Mnoho problémov však nastáva práve pri neodbornom osadenstve jazierka a preto je dôležité, aké druhy rýb si zadovážime. A samozrejme záleží aj na ich zdravotnom stave.

Koľko Koľko času zaberie akvárium?

Štyri steny, ktoré presne ohraničujú svet pod vodnou hladinou si vyžadujú vložený čas aj srdce. Je to ako s každým iným živým tvorom, ktorého sme sa rozhodli osvojiť a dať mu domov.

Čo Čo robiť, ak sa stratí pes?

Dokážu dať človeku viac ako im človek dá za desať životov. Ale aj napriek tomu sa často stáva, že sa psík stratí. Viete si poradiť v podobnej situácií?

KOI KOI kapor

Tento druh ryby patrí do základnej výbavy každého záhradného jazierka. Bez debaty, je to najčastejšie chovaná jazierková ryba.

Rohatá Rohatá akváriová ryba, ktorá Vás nemá problém zabiť

Vedecký názov rybky o ktorej budú nasledujúce riadky je lactoria cornuta.

Máte Máte málo miesta? Vyskúšajte si nanoakvárium

Bitka o každý centimeter štvorcový nie je v bytových podmienkach nič výnimočné. Každý člen rodiny chce mať doma svojho „koníčka“ a tak neraz mnoho snov ostáva nesplnených.

Zviera Zviera a alergik

Alergická reakcia ľudského organizmu na prítomnosť zvieraťa sa postupom času zmenila s raritnej diagnózy na celkom bežnú.

Ako Ako vám šteniatko zmení život

Je bez pochyby jasné, že prítomnosť šteniatka v rodine zmení od základu kompletné návyky všetkých členov domácnosti. Zabudnite na stereotyp, ktorý ste mali doteraz. Od príchodu štvornohého chlpáča sa všetko mení.

Skalár Skalár

Ryba, ktorá patrí medzi najkrajšie a najrozšírenejšie druhy chované v akváriu. Dravec, z povodia rieky Orinoco, ktorý v sebe nezaprie svoju drsnú povahu.

Justičné Justičné omyly z ríše zvierat I. časť

Nestor kea

Ako Ako zachrániť mláďa vypadnuté z hniezda

Vyzerajú bezbranne a vystrašene. Reč je o mláďatách našich voľne žijúcich vtákov, ktoré sú zrejme na prvej prechádzke z rodného hniezda. Viete kedy zachraňovať a kedy sa držať bokom?

Poistite Poistite si psíka

Niektorý štvornohý miláčik funguje v rodine ako duch. Nie je ho počuť, cítiť a niekedy ani vidieť. Naproti tomu niektoré psi sú jedným slovom „akčné“.

Nezabúdajte Nezabúdajte kúpať svojho papagája

Majitelia papagájov, často ani netušia, že počas leta majú povinnosť pravidelne namočiť svojim opereným zverencom pierka.

Dokáže Dokáže sa andulka naučiť rozprávať?

Papagájec vlnkovaný (andulka) je určite nenáročný a vďačný domáci miláčik. Mnohí, si myslia, že sa nikdy nenaučí napodobňovať ľudskú reč. Je to však omyl!

Pes Pes dokáže včas diagnostikovať rakovinu

Určite niet pochýb o tom, že čuchové bunky psa sú na vysokej úrovni. Nie sú také dobré ako má napríklad včela, ale rozhodne sú omnoho lepšie ako má vo svojej výbave človek.

Kakadu Kakadu palmový

Dominantný, inteligentný, impozantný a predovšetkým kriticky ohrozený.

Čo Čo by ste mali vedieť o morčati

Morča peruánske, je jeden z najčastejšie chovaných druhov hlodavcov na planéte. Tu je niekoľko zaujímavostí, ktoré sa spájajú s týmto výnimočným druhom zvieraťa.

Viete, Viete, čo robiť po útoku zvieraťa?

Útok zvieraťa (akéhokoľvek) je veľmi nepríjemný zážitok pre všetkých zúčastnených. Stres prežíva napadnutá osoba, majiteľ zvieraťa a samozrejme aj zviera samotné.

Mlieko Mlieko pre papagája. Áno či nie?

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorý doprajú svojmu papagájovi takmer všetko. Samozrejme až na vyslovene zakázané veci, ktoré by ho stáli život.