3 letné tipy ako zvládnuť letné horúčavy spolu so psom

#Psy
 
Ako horúčavy zvláda pes? Často to nemá jednoduché a človek mu namiesto pomoci niekedy aj nevedomky priťaží
Andrej Jakubík | 11. júna 2018 o 12:00
3 letné tipy ako zvládnuť letné horúčavy spolu so psom

Nadchádzajúce horúce dni budú celkom určite skúškou odbornosti mnohých majiteľov zvierat, ktorí budú musieť zaistiť, aby sa zviera v ich opatere nestalo obeťou úpalu, či dehydratácie. Samozrejme to neplatí v prípade, že máte v teráriu tropickú jaštericu zo Sahary. Ale ako horúčavy zvláda pes? Často to nemá jednoduché a človek mu namiesto pomoci niekedy aj nevedomky priťaží.

Zabráňte skleníku!

Vždy, keď ráno odchádzate z domova a zanechávate tam svojho psa, tak si pozrite predpoveď počasia a tomu prispôsobte otvorenie okien a zatiahnutie roliet. Ak je pravdepodobnosť, že bude piecť slnko a teplota prekročí viac ako 30 stupňov Celzia, tak je určite fajn nechať rolety, či závesy zatiahnuté a ponechať iba malú časť odkrytú prirodzenému svetlu. Zabránite tak skleníku, ktorý sa môže ľahko vytvoriť priamo v byte. Navyše nie je márny nápad ani ponechanie otvorenej kúpeľne s mokrým uterákom na dlážke. Pes si ho nájde, o to nemusíte mať obavy.

Pozor na klímu!

Ak máte v domácnosti klimatizáciu, tak samozrejme môžete zapojiť do boja s horúčavami aj túto pre mnohých ľudí nevyhnutnosť. Pozor však na príliš nízke teploty, pretože šok, ktorý pes utrpí pri prechode z vychladenej miestnosti do vonkajšieho priestoru sa nemusí skončiť práve šťastne. Chlaďte s rozumom a iba v časoch, kedy je to skutočne nevyhnutné! Ak máte snahu o čo najbezpečnejšie schladenie u psa, tak do svojho prehliadača zadajte heslo „chladiaca podložka pre psa“ a sami uvidíte, že ponuka je veľká.

Auto ako rakva!

V letných mesiacoch sa interiér auta mení na smrtiacu zbraň, z ktorej pes nedokáže uniknúť. Na ľudskú nezodpovednosť doplácajú deti aj domáce zvieratá a trend nenaznačuje, že by sa to malo zmeniť. Cestovanie v aute so psom v letných mesiacoch si vyžaduje vysokú dávku dôvtipu, aby sa dokázalo predísť nepríjemnostiam. Nepreháňajte to s klimatizáciou, nerobte psovi teplotné šoky a vždy mu dajte k dispozícií vodu. Zdá sa to ako úplná samozrejmosť, ale nie je to tak. Mnoho majiteľov psov si totiž naivne myslí, že ak idú na pol dňový výlet, tak vodu pre psa si vziať nemusia. V dnešnej dobe už nie je problém v ponuke rozmanitých pomôcok a iných potrieb, ktoré dokážu urobiť z letného výletu krásnu idylku aj v prípade, že sa teploty šplhajú veľmi vysoko.

Komentáre k článkuPridaj komentár: