15 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách

#Mačky
 
Mačky patria medzi najlepšie domáce zvieratá, ktoré sa kedy ocitli v pozícií domáceho miláčika!
Andrej Jakubík | 12. decembra 2018 o 10:24
15 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách

Mačky sú veľmi milé domáce zvieratá, ktoré vám poskytnú spoločnosť, bez toho, aby ste im museli venovať príliš veľa času a úsilia. Mačky patria medzi najlepšie domáce zvieratá, ktoré sa kedy ocitli v pozícií domáceho miláčika!

Nebudete nikdy chápať ich zvláštne nálady a zvyklosti, ktoré môže mačka mať, ale vedzte, že tieto bytosti všetko riešia spôsobom sebe vlastným.

1. Mačky milujú spánok

Mačka môže spať až 18 hodín denne! Tieto zvieratá majú rady svoje pohodlné miesto na odpočinok. Nemyslite si však, že spánok bude nudný. Polohy v ktorých mačky zaspia, môžu byť naozaj podivné a zábavné.

2. Mačky sú čistotnejšie ako človek

Mačky sa neustále čistia, pretože majú rady, ak je ich srsť je pekná a zdravá, tak ako si zaslúži. Môžu stráviť až 4 hodiny denne starostlivosťou o srsť.

3. Prečo ma mačka olizuje?

Premýšľali ste niekedy, prečo vás mačka olizuje? Ak vás mačka olizuje, neznamená to, že sa vás snaží liečiť. Je to o tom, že vás miluje .

4. Mačky milujú svoje plyšové zvieratá

Je pravda, že vypchaté a plyšové zviera dokáže urobiť mačku šťastnou a stať sa jej novým najlepším priateľom. rady ich objímajú, alebo trávia dlhé hodiny v ich blízkosti. Každopádne pravdou je, že mačky milujú svoje hračky.

5. Mačky sú plné lásky

Ak niekto povie, že mačky nie sú láskyplné, klame. Hoci mačky sú nezávislejšie ako napríklad psy, sú bezpochyby veľmi spoločenské zvieratá, ktoré si žiadajú vašu spoločnosť. Mačky sa na vás niekedy iba rady pozerajú, čo určite potvrdí každý jeden ich majiteľ.

6. Vaša mačka chce mať nad vami moc

Mačky majú veľa osobnostných prejavov. Ak sú napríklad unavené, budú vás o tom veľmi citeľne informovať. Nespanikárte, ak vás mačka uhryzne, pretože tým chce niekedy iba povedať, že je jednoducho unavená.

7. Mačky milujú komunikáciu

Aj keď je to možno ťažké rozlíšiť a to hlavne na začiatku, mačky dokážu vysloviť až 100 rôznych zvukov. Ich schopnosť produkovať rôzne zvuky je až 10 krát vyššia ako rovnaká schopnosť u psov.

8. Mačky sa neprebúdzajú v zlej nálade

Na rozdiel od ľudí sa mačka nebude prebúdzať v zlej nálade. Práve naopak! Rada sa prebudí a povie vám dobré ráno, dúfajúc, že sa jej budete venovať hneď z rána dostanú. Podobnú vlastnosť by sme určite privítali aj u ľudí.

9. Mačky môžu byť trochu tvrdohlavé

Mačky sú velitelia vášho života. Často si budú robiť, čo sa im zachce. Ak sa rozhodnete neotvoriť dvere a nechať svoju mačku ráno pred dverami do spálne, môžete často na pokojný spánok zabudnúť. Škriabanie a mňaukanie vám nedovolí zažmúriť oka. Je lepšie ich poslúchať a dať im to, čo vyžadujú.

10. Mačky prestávajú byť časom nezávislé

Keď si mačka na vás zvykne, nemôže byť bez teba. Pravdou je, že to nebude hneď, ale postupne na nej budete pozorovať viac pozornosti voči vám, vášmu správaniu a vašim zvykom. Možno sa nebudete môcť prechádzať po dome, či byte, bez toho, aby ste ich nemali v pätách, kamkoľvek sa pohnete.

11. Mačky zmiznú v šatníkoch...a rady!

Tmavý priestor, nadýchané oblečenie, teplo ... Všetky potrebné veci na vytvorenie ideálneho prostredia pre spanie. Mačky obdivujú šatníky a preto ak ste ich otvorili, pred zatvorením ich vždy skontrolujte.

12. Mačky si vedia rozdeliť potravu

Mačky si vedia rozdeliť svoje jedlo. Miska plná jedla môže pomaly miznúť, ale iba málokedy ju mačka zje naraz. Ich jedinou slabosťou je plechovka s voňavou pochúťkou. V takom prípade odídu až keď je miska prázdna.

13. Mačky sú veselé bytosti

Mačky sú veľmi veselé a zábavné stvorenia, ktoré sa oddávajú hre, kedykoľvek je to iba trocha možné. Množstvo videí na sociálnych sieťach je toho dôkazom.

14. Čierna mačka znamená šťastie

Hoci existuje mýtus, že čierne mačky prinášajú smolu, vo Veľkej Británii a Ázii sa každý domnieva, že je to práve opačné! Tieto mačky sú v mnohých častiach sveta považované za veľmi populárne a sú symbolom šťastia.

15. Mačka prináša dlhší život

Medzi pozitíva vlastníctva mačky určite vyniká ich schopnosť v boji proti stresu. Pokojnú energiu, ktorý vydávajú do svojho okolia, podporuje spokojnejší a pokojnejší spôsob života ich majiteľov, čo má logicky za následok dlhší život.

Komentáre k článkuPridaj komentár: