Zlá priestorová orientácia papagája

4 komentáre
  • Lillyca, 14. marca 2017 o 13:28
    Ahoj, som čerstvou chovateľkou amazoňana modročelého. Po skoro dvoch týždňoch od
    kúpy sme sa rozhodli otvoriť mu klietku, nakoľko už nereagoval bojazlivo na našu
    prítomnosť. Preletel sa doposiaľ len dvakrát, ale má dosť zlú priestorovú orientáciu. Naráža
    do stien, padá na dlážku. Bojím sa, že sa zraní. Je takéto správanie normálne? Upraví sa to
    časom, keď si zvykne na usporiadanie nábytku v izbe? Ďakujem za odpoveď.

• Moderator, 14. marca 2017 o 19:40
    Pozdravujem Vás Lillyca.
    S papagájom ako je amazoňan je potrebné narábať opatrne. Skúste mu iba otvoriť klietku a ponechať ho na pokoji, aby si sám vyšiel von a preletel sa. Rozhodne ho nenaháňajte a ostaňte v pokoji a nezvyšujte hlas. Je dobré, aby ste zatiahli závesy, či záclony na okná, pretože by si mohol pri náraze do okna vážne ublížiť. Ako starý je Váš papagáj? Sledujete pri kŕmení, bežnej prechádzke po klietke a podobne, že by mal zlú orientáciu?
    Pokiaľ nie, tak je zrejme iba vyplašený. Napríklad môj žako sa zvykne zľaknúť aj holuba, ktorý pristane na balkóne aj keď je jasné, že mu nijako neublíži.
    Vyberáte ho von na ruke, či si vyjde sám?

Ďakujem

• Nadej, 11. mája 2017 o 19:23
    Prosím o radu uletel mi Amazonan venezuelský zle zacvakala Klietka vyletel von mám oňho veľký strach bol to mladý v auguste by mal rok nikde ho nevidím nepočujem škrelot je tu veľa drozdikov čo majú podobný hlas som zúfalá prežije bez vody? Určite sa nevie vratit

• Nadej, 11. mája 2017 o 19:25
    Je to už zajtra tyzden

Pridaj komentár:

Máš registráciu na našom webe?
Prihlás sa svojim kontom na Zvieratka.Pravda.sk (ale môžeš použiť aj prezývku z Varecha.sk)

Nemáš zaregistrované konto? Zaregistruj sa, je to zadarmo! Registrácia