Top 10 psích plemien vhodných k deťom (2. časť)

Predstavujeme vám ďalších 10 plemien psov, ktoré sa hodia predovšetkým do rodiny s deťmi

Andrej Jakubík | 25. júla 2017 o 10:00

Pre veľký ohlas na pôvodný článok sme sa rozhodli pre jeho pokračovanie a predstavujeme vám ďalších 10 plemien psov, ktoré sa hodia predovšetkým do rodiny s deťmi. Ak ste medzi nimi nenašli toho "svojho miláčika", tak nám pokojne napíšte do diskusie, alebo zanechajte komentár na našej FB stránke. a možno pripravíme aj tretie pokračovanie.

Boxer je plemeno psa, ktoré má vo svojej povahe hlboko zakorenenú lásku k ľuďom a predovšetkým k deťom. Je to plemeno energické, ale aj inteligentné a potrebuje vysokú dávku interakcie s človekom. A samozrejme nezabudneme ani na dostatok pohybu.

Nemecká Doga je plemeno psa, ktoré zaujme predovšetkým svojou veľkosťou, ale nenechajte sa oklamať, pretože doga je plemeno dobrosrdečné a to predovšetkým k deťom. Svoje srdce má otvorené aj pre ostatné zvieratá a preto je často vidieť ako sa ujme napríklad opustených mačiatok a stará sa o ne ako o vlastné. Je to však aj pes, ktorý dokáže svoju svorku brániť veľmi razantne a ten, kto by chcel ublížiť rodine, to určite nebude mať ľahké.

Plemenu staroanglický ovčiak sa niekedy zvykne hovoriť aj atletický klaun, pretože toto pracovné plemeno má zháňanie dobytka proste v krvi. Rovnako tak je aj ochranársky a láskavý k deťom, aj keď niekedy preniknú na svetlo jeho inštinkty a ponaháňa aj člena rodiny. Skvelo sa to môže hodiť ak sa ráno neviete včas vychystať do práce či školy.

Dalmatínsky pes je v očiach detí doslova rozprávkový pes, ktorého do dnešnej podoby vyšľachtili predovšetkým vo Veľkej Británií. Rovnako ako predchádzajúce plemeno je atletický a energický a hodí sa do aktívnej rodiny, kde bude mať dlhé hodiny pohybu denne. Plemeno má navyše veľmi dobrý až nadpriemerný vzťah s koňmi, ktoré miluje.

Odvážny, bdelý a oddaný. To je plemeno Bordeauxská doga, ktoré je navyše veľmi ochranárske a povahovo vyvážené plemeno psa. K deťom je jemný a ak si zvyknete na jeho "slintanie", tak je to skvelý člen rodiny. Dogy všeobecne sú skvelým rodinným psom na ktorého ostražitosť sa dá vždy spoľahnúť.

Bdelé a odvážne plemeno je aj americký stafordšírsky teriér, ktorý je až extrémne lojálny voči rodine. Tento verný pes mal v minulosti svoje pevné miesto v každej rodine a napríklad v USA bol dlhú dobu číslom 1. Jeho podobizeň sa používala aj na plagátoch šťastných amerických počas prvej svetovej vojny. Potrebuje však dobrý výcvik, rovnako ako každý pes v rukách človeka.

Dôkazom toho, že aj pes môže mať citlivú povahu rovnako ako človek je plemeno Bišon. Jemný, citlivý, ale na druhej strane odvážny pes s obrovskou gurážou, ktorý sa skvelo hodí do rodiny s deťmi, kde uplatní svoje nadanie na hry a aktívnu zábavu všetkého druhu. Deti si však okrem hry budú musieť osvojiť aj zvýšenú starostlivosť o jeho srsť.

V našom zozname nesmie chýbať jedno veľmi významné plemeno, ktorým je bez pochyby nemecký ovčiak. Symbol vernosti, odvahy, lojálnosti a ostražitosti. Často sa neprávom označuje za nebezpečného psa, pretože jeho pravá povaha je často skrytá vplyvom zlého výcviku. Učenlivé a zvedavé plemeno psa, ktoré má okrem iného aj veľkú tendenciu učiť sa novým veciam, je skvelým spoločníkom do rodiny s deťmi.

A máme tu aj skutočného obra, ktorým anglický mastif určite je. Plemeno je voči svojej svorke a ľuďom, ktorých pozná veľmi dobrácke, mierumilovné a dokonca prítulné. Jeho ochranárske sklony voči votrelcom sú však veľmi razantné a rodinu chránia s nasadením vlastného života. Aj napriek svojej veľkosti sa jedná o pokojné plemeno, ktoré si vždy zachová svoju anglickú dôstojnosť.

A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na "orieška", ktorý síce nemá papiere o svojom pôvode, dlhú históriu šľachtenia a nechodí na prestížne výstavy, ale aj napriek tomu je to častokrát ten najlepší spoločník na svete. Oriešok z útulku je pes, ktorý poznal čo je to smútok a vie oceniť pohladkanie od človeka, ktorý mu dal šancu na lepší život. Svoju rodinu si chráni aj za cenu nasadenia vlastného života. Na vlastnej koži totiž pocítili pocit, keď sa rodina zrazu stratí a on ostane na všetko sám.


Pridaj komentár:

Máš registráciu na našom webe?
Prihlás sa svojim kontom na Zvieratka.Pravda.sk (ale môžeš použiť aj prezývku z Varecha.sk)
 

Nemáš zaregistrované konto? Zaregistruj sa, je to zadarmo! RegistráciaPsy - ďalšie články

«1 2 ...9 »

Ako stlmiť príznaky sezónnej alergie u psov?
Niekedy je odhalenie presného alergénu, ktorý spôsobuje psovi problémy, náročnejšie ako samotná liečba

Rodézsky ridgeback. Z lovca levov je rodinný miláčik
Zmes zaujímavého pôvodu a histórie plemena je dnes už legendárna

Niekoľko faktov o nelegálnych psích zápasoch
Vážny problém, ktorý je kruto podceňovaný

Poznáte najzdravšie plemená psov?
Každé plemeno psa má svoje predispozície na ochorenia, ale existujú plemená, ktoré u veterinára vidíme iba zriedka

Bojové plemená psov a deti
Sú skutočne tieto plemená a ich kríženci tak nebezpeční ako sa tvrdí verejnosti?

Top 10 psích plemien vhodných k deťom
Niektoré z plemien, ktoré nájdete v našom zozname vás možno prekvapia, ale vedzte, že to myslíme s plnou vážnosťou

Ako chrániť zviera proti kliešťovi. 2 časť
Prečítajte si ďalšiu porciu trikov proti kliešťom aj iným parazitom

Ako chrániť zviera proti kliešťovi. 1 časť
Ochrániť psa, mačku, či iné zviera pred útokom kliešťa sa môže zdať ako nadľudská úloha, ale ak si osvojíte zopár trikov, tak rázom získate nad kliešťom prevahu

10 faktov o besnote, ktoré by ste mali vedieť
Svetová zdravotnícka organizácia považuje besnotu za veľmi vážny problém a odhaduje sa, že na jej následky ročne zomiera približne 55 tisíc ľudí.

Ako zistiť vek psa? (2. časť)
V minulej časti sme si povedali niečo o šedivej srsti a ferabných zmenách v oku a trocha z okraja sme načali aj problematiku zubov. V tejto časti zubom psa venujeme omnoho viac priestoru

Ako zistiť vek psa? (1. časť)
V mnohých prípadoch často netušíme nič o minulosti psa, vrátane toho, aká dlhá tá minulosť je

Video: Môže pes darovať krv?
Darovanie krvi je v dnešnej dobe úplne bežná vec. Ľudia chodia pravidelne do transfúznych staníc, aby pomohli iným. Ako je to však s darcovstvom krvi u psov?

5 znakov, že vás pes miluje
Dokáže aj pes milovať svojho pána až na hranicu, ktorú sú podľa odborníkov schopní dosiahnuť iba ľudia?

5 miest, ktoré majú kliešte na psoch najradšej
V skutočnosti je prehliadka psa spojená s hľadaním kliešťa pomerne komplikovaná a zahŕňa niekoľko miest, ktoré kliešť vyhľadáva najčastejšie

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (4. časť)
Aj navonok obyčajná kaluž vody znamená pre psa potenciálne nebezpečenstvo, ktoré musí jeho majiteľ predvídať

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (3. časť)
Jarné nebezpečenstvá by mal ovládať každý majiteľ psa, či mačky. Verte, či nie, ale dokáže to zachraňovať nevinné zvieracie životy

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (2. časť)
A sme tu opäť s ďalšou porciou problémov, ktoré majú spoločného menovateľa v podobe jarných mesiacov.

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (1. časť)
O mnohých ste vedeli, alebo aspoň tušili, ale niektoré budú pre Vás novinkou

Najčastejšie chyby v prevencií proti blchám a kliešťom. Robíte ich aj vy?
Poznáte najčastejšie chyby, ktoré majitelia psov a mačiek robia pri prevencií proti vonkajším parazitom?

Top 3 najčistotnejšie plemená psov
Plemená psov, ktoré si predstavíme v nasledujúcom článku si porekadlo "čistota, pol života" berú skutočne k srdcu


«1 2 ...9 »

Naši psy psíkovia, havovia...

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: