Top 10 psích plemien vhodných k deťom

Niektoré z plemien, ktoré nájdete v našom zozname vás možno prekvapia, ale vedzte, že to myslíme s plnou vážnosťou

Andrej Jakubík | 30. júna 2017 o 08:00

Niektoré z plemien, ktoré nájdete v našom zozname vás možno prekvapia, ale vedzte, že to myslíme s plnou vážnosťou. Pri výbere toho správneho plemena do rodiny s deťmi, musíme hľadieť na všetky potreby psíka aj ostatných členov rodiny a to predovšetkým na deti. Pes, je vždy vážne rozhodnutie a malo by tomu predchádzať dlhé obdobie rozhodovania a posudzovania toho, či to naozaj aj zvládneme. Tu je niekoľko tipov na ideálne psie plemená do rodiny s deťmi.

Bulldog je robustnej postavy a preto udrží ľahko stabilitu aj pri deťoch, ktoré mu dajú skutočne zabrať. Psík tohto plemena je verný, priateľský a pokojný. Hodí sa ako do veľkého rodinného domu, tak aj do bytu a jediná jeho menšia nevýhoda je, že sa nejedná o veľmi energického psíka a rád si cez deň aj trocha zdriemne.

Beagle je krásny predstaviteľ loveckých plemien psov, ktorý bude mať v sebe dostatok energie na hru s deťmi. Navyše sú rovnako ako bulldog robustnejšej postavy a dobre vychádzajú aj s ostatnými zvieratami vo svojom okolí. Ale netreba zabúdať na väčšiu údržbu, ktorá je potrebná hlavne kefovanie srsti a kúpanie.

Bulteriér je považovaný za člena neexistujúcej skupiny „bojových plemien“, ktorý však bol prvotne vyšľachtený ako verný spoločník do rodiny s deťmi, ktoré dokáže veľmi ostro chrániť. Navyše má vysoký prah bolesti, čo je niekedy pri hre s dieťaťom neoceniteľná vlastnosť.

Kólia je učebnicový predstaviteľ rodinného psíka. Už iba pri pohľade na tohto psíka sa nám pred očami vybavia scény z filmu Lassie, kde je plemeno vykreslené presne tak, aké v skutočnosti je. Verné, priateľské, zriedka agresívne a veľmi prítulné. Ak opomenieme dlhšiu srsť, ktorú treba aj udržiavať, tak je to ideálne plemeno do spoločnosti detí.

Novofundlandský pes je ideálny strážca detí, pretože ich doslova miluje a ostro ich bráni pred prípadným nebezpečenstvom. Považuje sa za jemné, trpezlivé a veľmi vnímavé plemeno psíka. Často sa mu priznáva prezývka „matka Tereza“ medzi psíkmi.

Maďarská vyžla je plemeno veľmi aktívne, takže ak ste aktívna rodinka, ktorá hľadá verného psíka, tak je vyžla priam jediným riešením. Navyše je psík aj výborný plavec, takže pri výletoch určite neostane na brehu. Plemeno je poslušné, sebavedomé a veľmi inteligentné. Do tejto skupiny môžeme pridať aj plemeno Weimarský stavač.

Nasleduje plemeno Írsky seter, ktoré je plemenom energickým, hravým, aktívnym a milujúcim. Navyše veľmi dobre vychádza s deťmi. Inteligentný psík, ktorý sa hodí do aktívnej rodiny a najlepšie do rodinného domu. Netreba zabúdať na pravidelné dlhé prechádzky.

Pudel patrí do prvej trojky inteligentných plemien, ktoré sú zároveň veľmi vhodné do spoločnosti detí. Priateľský, inteligentný a aktívny psík. Toto hrdé a elegantné plemeno je ideálnym spoločníkom pre deti, ktoré sa v jeho prítomnosti určite nudiť nebudú.

Labradorský retríver a zlatý retriever sú veľmi podobné plemená a zároveň sú stelesnením rodinného psa, ktorý je vhodný k deťom. Obe plemená sú priateľské, milé, učenlivé a veľmi lojálne. Obaja sú zároveň aj trpezlivý, čo je pri deťoch veľmi dobrá vlastnosť. Netreba rovnako tak zabúdať na dostatok pohybu a dlhéééé prechádzky, ktoré ich dostatočne vyčerpajú.


Pridaj komentár:

Máš registráciu na našom webe?
Prihlás sa svojim kontom na Zvieratka.Pravda.sk (ale môžeš použiť aj prezývku z Varecha.sk)
 

Nemáš zaregistrované konto? Zaregistruj sa, je to zadarmo! RegistráciaPsy - ďalšie články

«1 2 ...9 »

Top 10 psích plemien vhodných k deťom (2. časť)
Predstavujeme vám ďalších 10 plemien psov, ktoré sa hodia predovšetkým do rodiny s deťmi

Bojové plemená psov a deti
Sú skutočne tieto plemená a ich kríženci tak nebezpeční ako sa tvrdí verejnosti?

Ako chrániť zviera proti kliešťovi. 2 časť
Prečítajte si ďalšiu porciu trikov proti kliešťom aj iným parazitom

Ako chrániť zviera proti kliešťovi. 1 časť
Ochrániť psa, mačku, či iné zviera pred útokom kliešťa sa môže zdať ako nadľudská úloha, ale ak si osvojíte zopár trikov, tak rázom získate nad kliešťom prevahu

10 faktov o besnote, ktoré by ste mali vedieť
Svetová zdravotnícka organizácia považuje besnotu za veľmi vážny problém a odhaduje sa, že na jej následky ročne zomiera približne 55 tisíc ľudí.

Ako zistiť vek psa? (2. časť)
V minulej časti sme si povedali niečo o šedivej srsti a ferabných zmenách v oku a trocha z okraja sme načali aj problematiku zubov. V tejto časti zubom psa venujeme omnoho viac priestoru

Ako zistiť vek psa? (1. časť)
V mnohých prípadoch často netušíme nič o minulosti psa, vrátane toho, aká dlhá tá minulosť je

Video: Môže pes darovať krv?
Darovanie krvi je v dnešnej dobe úplne bežná vec. Ľudia chodia pravidelne do transfúznych staníc, aby pomohli iným. Ako je to však s darcovstvom krvi u psov?

5 znakov, že vás pes miluje
Dokáže aj pes milovať svojho pána až na hranicu, ktorú sú podľa odborníkov schopní dosiahnuť iba ľudia?

5 miest, ktoré majú kliešte na psoch najradšej
V skutočnosti je prehliadka psa spojená s hľadaním kliešťa pomerne komplikovaná a zahŕňa niekoľko miest, ktoré kliešť vyhľadáva najčastejšie

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (4. časť)
Aj navonok obyčajná kaluž vody znamená pre psa potenciálne nebezpečenstvo, ktoré musí jeho majiteľ predvídať

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (3. časť)
Jarné nebezpečenstvá by mal ovládať každý majiteľ psa, či mačky. Verte, či nie, ale dokáže to zachraňovať nevinné zvieracie životy

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (2. časť)
A sme tu opäť s ďalšou porciou problémov, ktoré majú spoločného menovateľa v podobe jarných mesiacov.

Jarné nebezpečenstvá, ktoré striehnu na každého psa a mačku (1. časť)
O mnohých ste vedeli, alebo aspoň tušili, ale niektoré budú pre Vás novinkou

Najčastejšie chyby v prevencií proti blchám a kliešťom. Robíte ich aj vy?
Poznáte najčastejšie chyby, ktoré majitelia psov a mačiek robia pri prevencií proti vonkajším parazitom?

Top 3 najčistotnejšie plemená psov
Plemená psov, ktoré si predstavíme v nasledujúcom článku si porekadlo "čistota, pol života" berú skutočne k srdcu

Viete ktoré huby sú pre psa jedovaté?
Ponúkame vám prehľad tých najbežnejších druhov húb, ktoré predstavujú vážne riziko pre zdravie vášho psa

Seriál: Čím vás dokáže nakaziť domáce zviera (1. časť)
Pozorne sa začítajte a prídete k poznaniu, že mať doma zviera znamená niekedy aj dosť podstatné riziko pre zdravie jeho majiteľa.

Stratil sa vám pes? Neprepadajte panike!
Prinášame vám základné rady, ktorých by ste sa mali držať v prípade, že sa váš štvornohý priateľ stratí

V každom psovi je kus divokej prírody
Pripravili sme pre vás niekoľko príkladov správania, ktoré v domácom psíkovi zanechala divoká príroda a sú pripomienkou toho, že aj pes je stále z časti divoké zviera


«1 2 ...9 »

Naši psy psíkovia, havovia...

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: